Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym jest i na czym polega teleradiologia?

Lifestyle Data publikacji - 27 stycznia 2024 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
na czym polega teleradiologia


Z outsourcingiem różnego rodzaju usług można spotkać się w dzisiejszych czasach także jeśli chodzi o branżę medyczną. Przykładem takiej usługi jest chociażby teleradiologia, która pozwala, na zlecenie konkretnej jednostki medycznej, zdalnie ocenić i opisać badania obrazowe. Na czym jednak konkretnie polega taka usługa i jakie są korzyści z jej zastosowania?

Teleradiologia – jak działa?

Zasadniczo rzecz biorąc, teleradiologia nie różni się wiele od innych usług outsourcingowych. Szpital, czy inna jednostka medyczna, nawiązuje współpracę z usługodawcą, takim jak na przykład https://telediag.pl/, któremu zlecane będzie wykonywanie opisów przeprowadzonych w tejże jednostce badań. Za pomocą specjalnego systemu szpitale i przychodnie lekarskie przesyłają wykonane przez siebie obrazy diagnostyczne, zlecają ich opisy, ustalają priorytet i nie tylko. Całość jest bardzo prosta i intuicyjna. Oczywiście opis każdego badania znajdującego się w systemie, szpitale mogą też wykonać samodzielnie.

Opisy takich badań wykonywane są przez doświadczonych radiologów, w trybie, jaki zaleciła dana jednostka medyczna. Tego typu outsourcing usług pozwala przygotować specjalistyczny opis obrazów diagnostycznych w szybki sposób, w praktyce z dowolnego miejsca w Polsce. Teleradiologia pozwala znacząco zoptymalizować czas niezbędny do uzyskania profesjonalnego opisu, a jednocześnie znacząco odciążyć radiologów pracujących w danej jednostce medycznej.

Kto może skorzystać z usług teleradiologicznych?

Z tego rodzaju nowoczesnej i kompleksowej usługi mogą skorzystać placówki medyczne takie jak szpitale, czy też przychodnie lekarskie. Nie ma tutaj żadnego znaczenia wielkość danej placówki – teleradiologia wykorzystywana jest zarówno przez duże szpitale, jak i indywidualne praktyki medyczne. Usługa ta pozwala uzyskać profesjonalne opisy badań znacznie szybciej, niż gdyby obciążać koniecznością ich wykonania specjalistów zatrudnionych przez daną placówkę – zwłaszcza, gdy w “kolejce” jest wielu pacjentów.  Pozwala to, w razie wykrycia jakichkolwiek poważniejszych zmian, na szybsze rozpoczęcie leczenia.

Jakie są najważniejsze zalety teleradiologii?

Oczywiście, bardzo ważną zaletą tego rodzaju usług jest wyżej już wspomniany fakt, że mogą one w znaczący sposób odciążyć personel medyczny danego szpitala, czy innej placówki. Nie jest to jednak jedyna zaleta, jaką posiada teleradiologia, a na którą warto zwrócić uwagę,

Teleradiologia daje bowiem również możliwość konsultacji między radioterapeutą, czy innym lekarzem prowadzącym leczenie danego pacjenta, a specjalistą wykonującym opis. Pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości, a także wprowadzić, w razie potrzeby, zmiany w leczeniu danego pacjenta. Uzyskanie drugiej, niezależnej opinii jest w wielu przypadkach wysoce wskazane.

Teleradiologia to także gwarancja zachowania najwyższych standardów w każdej sytuacji. Opisy wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy do każdego badania podchodzą w indywidualny sposób.  Pozwala to zachować najwyższą jakość opieki medycznej dla każdego pacjenta i upewnić się, że wydany opis będzie w pełni profesjonalny i rzeczowy. Wszystkie opisy wykonywane są bowiem według najwyższych standardów medycznych.

Jest naprawdę wiele powodów, dla których jednostki medyczne coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług takich, jak teleradiologia. Są one bowiem wygodne, szybkie i dają gwarancję, że opis zostanie wykonany poprawnie. To innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością w przyszłości będzie się tylko rozwijało.

Materiał zewnętrzny

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?