zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jak odgrzybić organizm
Zdrowie

Jak odgrzybić organizm?

Zagrzybiony organizm może powodować wiele problemów zdrowotnych. Bardzo często jednak objawy grzybicy ogólnoustrojowej, związanej z nadmierną aktywnością i rozwojem drożdżaków, głównie z rodzaju Candida, są bardzo niespecyficzne i można je pomylić z szeregiem innych dolegliwości. Z tego powodu pacjenci, którzy czują nadmierne zmęczenie, senność, ochotę na słodycze, a dodatkowo mają problemy z układem pokarmowym w postaci biegunek, wzdęć czy bóli brzucha, powinni wykonać badania potwierdzające diagnozę kandydozy. Jak jednak wówczas odgrzybić organizm? Podpowiadamy. 

Jak postępować z kandydozą?

W przypadku kiedy kandydoza jest widoczna na przykład na skórze lub paznokciach, wówczas lekarz przepisuje preparaty o działaniu miejscowym, które niwelują jej nieprzyjemne objawy. Jeżeli jednak pacjent zmaga się z grzybicą ogólnoustrojową, wtedy konieczne jest połączenie odpowiedniej diety z naturalnymi preparatami, takimi jak zioła na odgrzybienie organizmu, a także stosowaniem specjalnej suplementacji. 

Dieta na odgrzybienie organizmu

W przypadku grzybicy pokarmowej należy wyeliminować z diety wszystkie te składniki, które sprzyjają rozwojowi grzybów. Mowa tutaj o cukrach prostych, żywności przetworzonej i różnego rodzaju używkach. Musimy więc zrezygnować nie tylko ze słodyczy i ulubionych napojów gazowanych, ale także alkoholu. Odgrzybienie organizmu obejmuje również całkowite wyeliminowanie serów pleśniowych, drożdży i wszystkich produktów, które je zawierają. Warto również zrezygnować wtedy z białka zwierzęcego i kofeiny. Dobrze jest też zadbać o rozwój dobrych bakterii w jelitach, jedząc dużo kiszonek i jogurtów zawierających bakterie prebiotyczne, a także sporo warzyw i innych produktów bogatych w błonnik. 

Zioła na odgrzybienie organizmu 

Równocześnie z dietą warto stosować zioła na odgrzybienie organizmu. Na rynku znajdziemy wiele różnych naturalnych środków i suplementów produkowanych na bazie ziół, które wspomagają walkę z kandydozą. Wśród nich wymienia się przede wszystkim kwas kaprylowy, oregano, kurkumę czy wyciąg z pestek grejpfruta. Bardzo korzystne działanie na zagrzybiony organizm wykazuje również czosnek. Warto wiedzieć, że jest on naturalnym antybiotykiem, dlatego pomaga zahamować rozwój grzybów i je całkowicie wyeliminować.  

Wśród produktów o działaniu przeciwgrzybiczym wymienia się również niektóre przyprawy takie jak goździki czy piołun. Takie zioła dostępne są w formie naparów, ale również pod postacią suplementów diety w tabletkach. Każdorazowo ich stosowanie powinno być jednak uzgodnione z lekarzem prowadzącym.

Artykuł sponsorowany