Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zmyć samoopalacz? Poznaj najskuteczniejsze sposoby

Lifestyle Data publikacji - 10 kwietnia 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
jak zmyć samoopalacz


Zamiast długiego przebywania na słońcu czy solarium w celu uzyskania opalenizny często wybierana jest znacznie mniej szkodliwa dla zdrowia metoda, czyli aplikacja produktu brązującego ciało. Niedokładne nałożenie kosmetyku skutkuje jednak nieestetycznymi smugami i plamami. Co wtedy zrobić? Jak zmyć samoopalacz?

Peeling

Naturalnym odruchem podczas prób usunięcia śladów samoopalacza jest ścieranie naskórka. Czasem polega ono na szorowaniu ciała mydłem i gąbką czy pumeksem. Znacznie lepiej zastosować jednak peeling. Większość kobiet posiada tego typu produkty w łazience – ważne jednak, aby produkt posiadał grubsze ziarna. W razie braku gotowego peelingu można wykonać go samodzielnie. Doskonale sprawdzi się do tego kawa, która nie tylko zetrze samoopalacz, ale dodatkowo sprawi, że skóra nabierze przyjemnego, delikatnego kolorytu. Oprócz fusów z kawy do stworzenia peelingu posłużyć może mieszanka dwóch łyżek miodu z łyżką cukru. Wykonany preparat należy nałożyć na ciało i delikatnie masować, a następnie spłukać.

Cytryna

Osoby, które zastanawiają się, jak zmyć samoopalacz, powinny pamiętać o właściwościach cytryny. Produkt ten rozjaśnia i usuwa przebarwienia, dlatego świetnie nadaje się do eliminacji brązowych smug ze skóry. Wyciśnięty z cytryny sok wystarczy aplikować na wybrane miejsce, np. za pomocą płatka kosmetycznego, kilka razy aż do momentu usunięcia plam. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy skóra nie jest uszkodzona, by nie wywołać bolesnego pieczenia. Sok z cytryny można także wykorzystać jako składnik domowego peelingu.

Woda utleniona

Z usuwaniem samoopalacza ze skóry dobrze radzi sobie woda utleniona, którą często stosuje się jako wybielacz do eliminacji plam np. z odzieży. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by spróbować za jej pomocą pozbyć się również smug ze skóry. Oczywiście trzeba zachować umiar. Woda utleniona nałożona w niewielkiej ilości nie spowoduje problemów skórnych, jednak stosowana w nadmiarze może skutkować np. podrażnieniami.

Produkty z alkoholem

Często skutecznym środkiem na plamy samoopalacza są produkty zawierające alkohol. W sklepach zakupić można wiele kosmetyków na jego bazie. Przykładem jest tonik z alkoholem. Wystarcz nasączyć wacik małą ilością produktu, a następnie pocierać nim skórę w miejscu, w którym widoczne są smugi.

Preparaty usuwające samoopalacz

Prosta metoda dla tych, którzy nie wiedzą, jak zmyć samoopalacz, to użycie dostępnych w drogeriach środków na przebarwienia po kosmetykach brązujących. Sporo producentów, widząc zapotrzebowanie na rynku, wprowadziło specjalne preparaty pozwalające na szybkie rozwiązanie problemu. Do zmywania samoopalacza posłużyć mogą rozmaite pianki, płyny czy odpowiednio wykonane rękawice.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?