zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

implanty warszawa bielany
Zdrowie

Najlepsze implanty – Warszawa Bielany

Piękne, białe, równe i zdrowe zęby to marzenie każdego człowieka. Niestety, natura nie wszystkich obdarzyła ładnym uśmiechem. Na szczęście istnieje stomatologia estetyczna. Dzięki implantom można uzupełnić braki w uzębieniu lub stworzyć „od podstaw” wszystkie zęby. Co to są implanty, kiedy je założyć i gdzie – o tym kilka słów w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Kiedy zdecydować się na wszczepienie implantów?

Implanty uzupełniają braki w uzębieniu. Zęby można stracić z różnych powodów: np. w wyniku wypadku, urazów, chorób, braku higieny, zaniedbania w leczeniu. Brak zęba skutkuje tym, że zęby sąsiednie ulegają przesuwaniu i są bardziej narażone na próchnicę, kość zanika, zmieniają się rysy twarzy, układ ust i policzków, występują problemy ze spożywaniem pokarmów. Czasami dochodzi do schorzeń stawu skroniowo – żuchwowego. Jeśli chodzi o braki w uzębieniu należy zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. Aktualnie implanty to najpopularniejszy zabieg uzupełnienia braków.

Implanty – z czego są zbudowane?

Implant to odpowiednik korzenia zęba (sztuczny zamiennik). Większość implantów jest produkowana z wysokiej jakości materiału tytanowego i mają kształt walca o porowatej powierzchni. Należy podkreślić, że wszczepiony implant ma połączyć się z kością w taki sposób, że siła żucia ma być przenoszona właśnie na nią.

Implanty Warszawa Bielany

Implanty Warszawa Bielany to jedno z popularnych miejsc, w którym można uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Implanty są wszczepiane na całe życie. To zabieg uzupełniania braków zębów najbardziej zbliżony pod względem fizjologicznym do naturalnej budowy.

Zabieg wszczepienia implantu

Można wszczepić jeden implant lub uzupełnić wszystkie brakujące zęby. Koszt zależy od ich ilości oraz materiału, z jakiego będą odbudowywane zęby (korony, mosty, protezy). Co do zasady, większość zabiegów jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Aktualnie, nowoczesna stomatologia dysponuje takimi technikami i narzędziami, że pacjenci nie zgłaszają dyskomfortu albo dolegliwości. Zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około jednej godziny. Czas gojenia i zrośnięcia z kością trwa około 3 – 4 miesiące w dolnej szczęce, a 5 – 6 miesięcy w górnej szczęce. Po tym czasie lekarz może przystąpić do odbudowania zęba. Ma do dyspozycji różne korony (np. ceramiczne, akrylowe itp.). Ich cena zależy właśnie od wykorzystanego materiału. O implanty trzeba dbać tak, jak o swoje naturalne zęby. Lekarz zaleci obowiązkowe wizyty kontrolne.