zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

zabiegi medycyny estetycznej
Porady

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla skóry suchej – co wybrać?

Skóra sucha ma szczególne wymagania, dlatego wymaga ona odpowiedniego pielęgnowania. Dodatkowo w celu poprawy jej wykorzystać można różne rodzaje zabiegów medycyny estetycznej. Na co warto się zdecydować? 

Medycyna estetyczna wiele zabiegów, które mogą pomóc w poprawie suchej skóry. Wśród nich znajdują się między innymi:

Zastrzyki z kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy używany w medycynie estetycznej to rodzaj wypełniacza skórnego, który może być stosowany do nawilżania i wypełniania skóry. 

Substancja ta podawana jest za pomocą zastrzyków i umieszczana tuż pod powierzchnią skóry, gdzie może przyciągać i zatrzymywać wilgoć, poprawiając poziom nawilżenia i zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Gdy planuje się taki zabieg, warto zdecydować się na ofertę sprawdzonego gabinetu albo kliniki, których domeną jest medycyna estetyczna Kraków zapewnia dostęp do wielu placówek, w których na pacjentów czeka fachowa obsługa.

Peelingi chemiczne

Peelingi medyczne, określone również jako peelingi chemiczne wykorzystują substancję kwasową nakładaną na skórę w celu usunięcia zewnętrznych warstw martwych komórek skóry oraz jej regeneracji. 

Tego typu zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie gładszej, bardziej nawilżonej skóry. Dodatkowo pomagają one w redukcji drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn. 

Peelingi chemiczne można dostosować do indywidualnych potrzeb, ponieważ do dyspozycji jest wiele typów kwasów. Dobierane są one w zależności od nasilenia suchości i innych problemów skórnych.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg wykorzystujący cienkie igły do tworzenia mikrouszkodzeń w skórze, stymulując naturalną reakcję organizmu, czyli jej gojenie.  Podczas zabiegu mezoterapii igłowej stosowane są także różne substancje aktywne, które mogą pomóc w poprawie nawilżenia skóry.

Zabieg ten nasila produkcję kolagenu oraz poprawia teksturę i poziom nawilżenia skóry. Dla najlepszych wyników warto prowadzić go systematycznie.

Zabiegi laserowe

Wykorzystują one laser do usuwania wierzchnich warstw skóry, stymulując produkcję kolagenu. 

Tego typu zabiegi są zaliczane do kategorii biostymulujących, ponieważ wspomagają one pracę skóry i umożliwiają wydłużenie jej młodości.

Osocze bogatopłytkowe

Ten rodzaj zabiegu przypomina mezoterapię igłową, ale w jego trakcie stosowane jest osocze bogatopłytkowe wytwarzane z krwi własnej pacjenta.

Osocze to wykazuje działanie rewitalizujące i kompleksowo wspomaga ono kondycję skóry, także w zakresie jej nawilżenia.

Zabiegi nawilżające

Medycyna estetyczna oferuje również szereg zabiegów nawilżających, takich jak maseczki nawilżające czy intensywnie działające serum, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Te zabiegi mogą pomóc poprawić stopień nawilżenia skóry, natychmiast zmniejszyć jej suchość i poprawić ogólny stan zdrowia skóry.

Wobec tego osoby posiadające skórę suchą mogą skorzystać z pełnej gamy zabiegów medycyny estetycznej nakierowanych na swoje potrzeby. Warto udać się do dobrego gabinetu albo kliniki, by otrzymać fachową pomoc!

Materiał zewnętrzny