zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Poduszki z naturalnym wypełnieniem
Lifestyle

Poduszki z naturalnym wypełnieniem dla zdrowego snu

Komfortowy i zdrowy sen jest kluczowy dla naszego sprawnego funkcjonowania w ciągu dnia. Nie ulega wątpliwości, że wypoczęty człowiek jest bardziej produktywny, lepiej wywiązuje się z codziennych obowiązków, a także będzie mniej podatny na stres. Dbanie o higienę snu i, w konsekwencji, dobre samopoczucie powinno stanowić priorytet każdego z nas. Od czego w takim razie najlepiej zacząć? Jak znaleźć receptę na regenerujący, zdrowy sen?

Właściwy wybór poduszki – dlaczego jest tak istotny?

Pozycja, w jakiej śpimy jest niezwykle ważna dla efektywności snu i wpływa na nasze samopoczucie po przebudzeniu, a w szerszej perspektywie decyduje również o naszym zdrowiu. Jeżeli ułożenie ciała w trakcie nocnego wypoczynku pozostaje niewłaściwe przez dłuższy czas, skutkuje to sztywnością oraz bólem mięśni, a nawet wadami postawy. Pierwszym krokiem do zapobiegania takiemu stanowi rzeczy jest wybór odpowiedniego, zgodnego z naszą anatomią, podparcia dla ciała. Wiele osób poświęca najwięcej uwagi materacom i łóżkom, zapominając bardzo często o tym, że właściwe dopasowanie poduszki jest nie mniej ważne. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty z naturalnym wypełnieniem, których szeroki wybór oferuje https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Niewłaściwe podparcie głowy i karku powodować będzie stałe napięcie mięśni, uniemożliwiające odpoczynek i powodujące szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Idealna poduszka powinna sprzyjać utrzymaniu prostej linii kręgosłupa w odcinku szyjnym, nie powinna więc być za twarda ani zbyt miękka, ale w naturalny sposób dopasowywać się do ciała.

Naturalne wypełnienie dla zdrowego snu

Wypełnienie poduszki łuskami gryki posiada szeroki wachlarz zalet, począwszy od zdrowotnych, na aspektach ekologicznych skończywszy. Zastosowanie wsadu pochodzenia naturalnego ma korzystny wpływ przede wszystkim na kręgosłup, gdyż umożliwia doskonałe dopasowanie poduszki do ciała, niezależnie od pozycji, w jakiej śpimy. Łuski są wytrzymałe i twarde, ale jednocześnie niezwykle elastyczne, co pozwala wypełnieniu na idealne podparcie karku i głowy, a swobodnie poruszając się pod ciężarem ciała wpływają na pobudzenie mikrokrążenia. Dodatkowo, ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że możemy dopasować poduszkę do indywidualnych potrzeb i preferencji, poprzez stopniowanie ilości wypełnienia. Struktura łusek sprawia, że poduszka z czasem jeszcze zyskuje na wygodzie, ponieważ łuski w wyniku ruchu będą polerowały swoje powierzchnie, z pewnością posłuży więc długie lata.

Kto powinien wybrać poduszkę z ziarnami?

Poduszki z naturalnym wypełnieniem będą doskonałym wyborem dla alergików, ponieważ łuski i ziarna są produktami pochodzenia naturalnego, z ekologicznych upraw. Posiadają właściwości hipoalergiczne, charakteryzują się doskonałą cyrkulacją powietrza, a także nie zatrzymują wilgoci. Zastosowanie łusek gryki zapobiega nagrzewaniu się poduszki, zapewniając komfort i optymalną temperaturę niezależnie od warunków otoczenia, dzięki czemu umili sen nawet osobom, które mają problem z nadmierną potliwością. Łuski gryki posiadają liczne związki prozdrowotne, jak taniny, które hamują rozwój roztoczy, rutynę wspierającą układ odpornościowy, związki zapewniające utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności, a także sole mineralne i kwasy organiczne.

Często w poduszkach z wypełnieniem naturalnym stosuje się również dodatki wspierające prozdrowotne i relaksacyjne właściwości jak siemię lniane, rumianek, lawenda czy bursztyn. Są to rozwiązania szczególnie polecane osobom, które borykają się z nadmiarem stresu i trudno im znaleźć sposób na wyciszenie i ukojenie nerwów. Walory naturalnych wypełnień docenią także cierpiący na problemy z zasypianiem oraz bólami głowy.

Siły natury nie sposób przecenić, zwłaszcza gdy staje się naszym sprzymierzeńcem podczas nocnego wypoczynku i regeneracji po ciężkim, pełnym wyzwań dniu. Poduszki z naturalnym wypełnieniem nie tylko zapewnią komfortowy sen, ale również zdrowie całemu ciału.

Materiał zewnętrzny