Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Usuwanie zmian skórnych – jaka metoda jest najlepsza?

Porady Data publikacji - 25 maja 2022 Autor - Redakcja zdrowieja.pl


Zmiany skórne można usuwać wieloma metodami. Jakie z nich stosowane są najczęściej i pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów?

Osobom zamierzającym wykonać zabieg jak usuwanie zmian skórnych Kraków gwarantuje dostęp do wielu gabinetów oferujących usługi w tym zakresie. Sprawdź, kiedy warto usuwać zmiany skórne i jakie metody są wtedy stosowane najczęściej.

Jakie zmiany skórne powinno się usuwać?

Nie wszystkie zmiany widoczne na skórze wymagają usuwania. Zdarza się jednak, że ich usunięcie jest niezbędne, ponieważ mogą być one symptomem chorobowym.

Najniebezpieczniejsze są znamiona barwnikowe, które powodują ryzyko pojawienia się czerniaka. Jest to groźny, złośliwy rak skóry, który jednak w początkowych fazach jest w pełni wyleczalny.

Wśród najczęściej usuwanych zmian skórnych znajdują się:

  • znamiona barwnikowe
  • naczyniaki
  • kaszaki
  • włókniaki
  • tłuszczaki
  • brodawki wirusowe – kurzajki 
  • pajączki – popękane naczynka

Skuteczne usuwanie zmian skórnych Kraków – z usuwania powyższych zmian można skorzystać w wielu gabinetach i klinikach w Krakowie.

Metody usuwania zmian skórnych

W usuwaniu zmian skórnych stosowane są dwie główne techniki, a mianowicie są to metoda chirurgiczna oraz metoda laserowa.

Metoda chirurgiczna usuwania zmian skórnych stosowana jest najczęściej w przypadku zmian zapalnych, podejrzanych, między innymi mogących wskazywać na nowotwór. Wówczas zmiana wycinana jest z naddatkiem skóry zdrowej i następnie przekazywana jest ona do badania histopatologicznego, by ocenić jej rodzaj.

Metoda laserowa jest natomiast stosowana w przypadku pozostałych zmian nienowotworowych oraz niezapalnych. Wówczas zabieg polega na zastosowaniu lasera, który powoduje odparowanie tkanki. W efekcie po zmianie nie pozostaje żaden ślad, co jest jej atutem w porównaniu do metody chirurgicznej.

O rodzaju metody usunięcia zmiany skórnej decyduje jednak lekarz na podstawie dokładnego badania zmiany.

Prywatne usuwanie zmian skórnych Kraków – ceny zabiegów wynoszą od około 100 do 500 złotych zależnie od wielkości i rodzaju zmiany.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?