zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle Zdrowie

Akupresura – czy warto z niej korzystać?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach coraz więcej z nas boryka się z efektami stresu. Może się to przejawiać problemami ze zdrowiem, a tle psychicznym jak i fizycznym. Stres odbija się na wielu aspektach naszego życia. Jeśli nie chcemy, aby problem narastał, to musimy zacząć działać! Najlepiej oczywiście zredukować całkowicie stres i nerwy, jednak czasem po prostu nie da się tego uniknąć. Jednym ze sposobów na rozładowanie napięcia w ciele jest akupresura. Na czym to właściwie polega?

Jak działa akupresura?

Akupresura wywodzi się z Chin. Jest to alternatywny sposób na leczenie, który bywa mylony z akupunkturą. Jednak jest to coś innego! Ta metoda leczenia nie polega na nakłuwaniu ciała, a jedynie na wykorzystaniu nacisku/kłucia na ciało. Na akupresurę składają się zarówno masaże wykonywane przez masażystę, ale także różne akcesoria. Masażysta dokładnie wie, które punkty na ciele odpowiadają za poszczególne nerwy, ścięgna czy miejsca bólu. Przez odpowiednie uciskanie można rozwiązać wiele problemów zdrowotnych. Działanie akupresury jest oparte na chińskiej mapie ciała, na której widnieją różne szczególne punkty w ciele człowieka, których masowanie przez ucisk działa prozdrowotnie.

Akupresura w domu – da się?

Nie musisz wcale iść do masażysty, aby sprawdzić, jak działa akupresura. Wystarczy kupić specjalną matę, która służy właśnie do tego. Do wyboru mamy zestawy wraz z poduszkami. Całość powinna być wykonana z ekologicznych materiałów, takich jak gryka bądź kokos. Mata składa się z wielu małych punktów przypominających róże. Są one dość kanciaste i właśnie ich kolce i rogi powodują ucisk, a tym samym akupresurę. Z początku leżenie na takiej macie może dawać nam poczucie dyskomfortu. Jednak już po kilku razach będzie odczuwać relaks i zdecydowane rozładowanie wszelkiego napięcia i stresu. Jeśli szukasz maty, to odwiedź stronę: http://enebio.pl/.

Zrelaksuj się! Zasługujesz na to

Istnieje wiele sposobów na to, aby zniwelować stres i nerwy. Akupresura może naprawdę pomóc Ci się rozluźnić. To także świetna pomoc przy chronicznych bólach mięśni czy nawet przy migrenie! Warto spróbować takiego rozwiązania, gdyż możemy dużo na tym zyskać. Zamów matę i przetestuj ją w domu. Już po kilku sesjach zauważysz odczuwalną różnicę. Naprawdę warto! Po co się męczyć, jeśli można coś z tym zrobić? Pozwól sobie na chwilę relaksu i daj sobie pomóc. Akupresura pomogła już wielu osobom!