zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Kosmetyki Uroda

Najpiękniejsze perfumy na lato – jakie wybierzesz dla siebie?

Zwykle mamy jedne, ulubione perfumy, których używamy przez cały rok. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ każda pora roku jest inna. Co to ma wspólnego z perfumami? Otóż, dzielą się one na różne grupy zapachowe. Mają swoje indywidualne cechy, a przede wszystkim, jedne są cięższe, a drugie lżejsze. Te pierwsze zdecydowanie nie nadają się na lato! Jeśli więc wciąż masz tylko jedne ulubione perfumy, to dziś pokażemy Ci, jak znaleźć kolejne!

Jakie nuty zapachowe wybrać? O budowie zapachu

Aby móc poznać idealne nuty zapachowe na lato musimy zacząć od czegoś innego. Każdy zapach składa się z trzech elementów. Różnią się one intensywnością oraz czasem, w jakim są wyczuwalne. Tak więc wyróżnia się nutę głowy, która jest pojawia się od razu po rozpylaniu perfum, jest bardzo mocna, ale też nietrwała. Następnie pojawia się buta serca, która łączy wszystkie zapachy w całość. Jest wyczuwalna przez kilka godzin. Na samym końcu pojawia się nuta bazowa, która świadczy o charakterze perfum. Pozostaje na skórze najdłużej. Więcej o perfumach i kosmetykach na stronie: http://www.marciik.pl.

Jakie nuty zapachowe są najlepsze na lato?

Lato kojarzy się z ciepłem, słońcem i długim dniem. Co najbardziej do tego pasuje? Lekki, odświeżający zapach. Nie wybierajmy tych mocnych i duszących, które w upalne dni nie będą dobrze się prezentować! Tak więc w nucie głowy warto postawić na nuty owocowe, na przykład cytrusy. Niektóre kwiaty także idealne nadają się na lato! W sercu nie stawiajmy na korzenne, skórzane i inne, ciepłe nuty. Tutaj warto postawić właśnie na kwiaty oraz drewno, lub zapachy pudrowe. Na koniec mamy bazę. To ona jest wyczuwalna najdłużej, więc musi być wybrana rozsądnie! Postaw na odświeżające zapachy, nie słodkie i ciężkie. Drewno i leśna żywica mogą okazać się tu wprost idealne!

Jak znaleźć odpowiednie perfumy?

Skoro już wiemy, czego szukamy, to teraz pozostaje przejść do działania! Najpierw musimy udać się do sklepu i przetestować dostępne opcje. Z pewnością ekspedientki pomogą w znalezieniu zapachów z takimi właśnie nutami. Koniecznie poproś o tester i ponoś perfumy na sobie przez nieco dłużej niż tylko kilka minut w perfumerii! Tylko tak poznasz wszystkie elementy zapachu i przekonasz się, czy rzeczywiście jest on dla Ciebie! Taki kilkudniowy test pozwoli na pełne poznanie perfum i świadomy zakup. Szczególnie jest to ważne przy droższych markach, na które wydamy sporo pieniędzy. Lepiej nie kupować kota w worku!