zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

dentysta
Zdrowie

Znieczulenie u stomatologa – rodzaje i efekty. Co wybrać?

W gabinetach stomatologicznych można obecnie korzystać z różnych rodzajów znieczuleń. Jakie z nich warto wybrać, by zabieg był bezbolesny?

Nowoczesne znieczulenia używane w gabinetach stomatologicznych pozwalają na przeprowadzenie nawet bardzo skomplikowanych i długich zabiegów bez uczucia bólu. Jakie znieczulenia są obecnie dostępne w gabinetach? Na pytania odpowiada dentysta Warszawa odent.pl, gdzie można skorzystać obecnie z pełnej gamy znieczuleń.

Znieczulenie standardowe – najczęściej wybierane

Najczęściej w gabinetach stomatologicznych przeprowadza się znieczulenia standardowe, które wykonuje się za pomocą igły i strzykawki ze środkiem znieczulającym.

Takie znieczulenie często znajduje się w cenie wizyty, natomiast w niektórych gabinetach trzeba za nie zapłacić osobno. Jest to także jedyne znieczulenie podawane podczas wizyty w ramach NFZ.

Standardowe znieczulenie ma szerokie zastosowanie i jest bardzo skuteczne, dlatego pozwala ono na wykonanie zabiegów bez dolegliwości – wskazuje dentysta warszawa odent.pl. Jednak u niektórych pacjentów może ono powodować nieprzyjemne dolegliwości podczas podania środka, na przykład uczucie bólu, rozpierania, pieczenia.

Znieczulenie komputerowe – nowoczesne znieczulenie stomatologiczne

Coraz więcej prywatnych gabinetów stomatologicznych oferuje obecnie znieczulenia komputerowe. Są one prowadzone za pomocą specjalnych urządzeń, na przykład The Wand.

Takie znieczulenia charakteryzują się przede wszystkim złagodzonymi dolegliwościami podczas podawania substancji znieczulającej. Substancja podawana jest wtedy igłą, lecz pod kontrolowanym ciśnieniem, co powoduje, że uczucie bólu jest wtedy zminimalizowane. Takie znieczulenie nie daje również długotrwałego obrzęku twarzy i nie zmienia jej rysów.

Znieczulenie z użyciem podtlenku azotu – gazu rozweselającego

Gaz rozweselający, czyli podtlenek azotu powoduje, że zabieg stomatologiczny może być przeprowadzony w komfortowej atmosferze.

Sprawia on, że pacjent rozluźnia się, nie czuje stresu. Stosowany jest on jako środek wspomagający znieczulenie lub w przypadku prostszych zabiegów sam może służyć jako znieczulenie, ponieważ ma lekkie działanie przeciwbólowe.

Gdy chodzi o takie znieczulenie, może wykonać je dentysta warszawa odent.pl

Narkoza – znieczulenie ogólne

W wybranych gabinetach stomatologicznych można skorzystać też z zabiegów prowadzonych w narkozie, czyli w znieczuleniu ogólnym.

Takie zabiegi odbywają się pod kontrolą anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej i wymagają wcześniejszej konsultacji. Są one stosowane głównie u pacjentów z dentofobią, czyli z paraliżującym strachem przed dentystą.