Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Uczulenie na nabiał i nowa dieta

Dieta Data publikacji - 16 marca 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
uczulenie na nabiał


Diagnoza alergii na nabiał pociąga za sobą konieczność całkowitej zmiany diety, szczególnie jeśli dotyczy to osoby, która do tej pory kochała mleko, sery, jogurty.

Odpowiedniki mleka i przetworów mlecznych

Na szczęście w dzisiejszych czasach w sklepach znajduje się mnóstwo odpowiedników mleka i przetworów mlecznych. Każdy może bez przeszkód zrobić takie zakupy w każdym większym supermarkecie. Zamiast mleka krowiego albo koziego eksperci proponuję zakup mleka sojowego, ryżowego, migdałowego albo kokosowego. Bardzo dobry jest też mleko owsiane. Tak naprawdę każde z tych mlek ma swój specyficzny smak i inne zastosowanie. Najlepiej sprawdzić to samodzielnie w praktyce. Wtedy będzie można dobrać najlepsze mleko do swoich ulubionych zastosowań, na przykład do budyniu albo owsianki. Uczulenie na nabiał na pewno nie jest końcem świata, jak wielu ludziom może się wydawać. Oczywiście najtrudniej jest przyzwyczaić się do zmiany diety osobom starszym, które mają już swoje przyzwyczajenia i nawyki. Niektóre starsze osoby uważają, że tylko jedząc nabiał, mogą być zdrowe, a diagnoza alergii na nabiał jest dla nich prawdziwym szokiem. Nie od razu Kraków zbudowano, potrzeba wiele cierpliwości i wyczucia, aby przekonać starszą osobę do trzymania się zaleceń nowej diety.

Uczulenie a impreza

Jakie można zaproponować śniadania, obiady i kolacje, komuś kto cierpi na uczulenie na nabiał? Zamiast mleka i przetworów mlecznych można zaproponować zamienniki. Można jednak zakochać się w warzywach strączkowych i przygotować przy ich pomocy pyszne pasty roślinne. Wykorzystanie do tego celu fasoli, soczewicy i ciecierzycy to najlepsze z możliwych rozwiązań. Wtedy można nie przejmować się ewentualnymi niedoborami białka w organizmie. Wiele ludzi cierpi jednocześnie na uczulenie na gluten i nabiał. Wtedy prowadzenie diety jest nieco trudniejsze, jednak można sobie z tym poradzić zarówno samodzielnie, jak też przy pomocy dietetyka, a szczególnie dietetyka klinicznego, czyli osoby wykwalifikowanej w przygotowywanie jadłospisów przy różnorodnych schorzeniach. Przy alergii na nabiał absolutnie można prowadzić normalne życie. Przecież wielu przedszkolaków i uczniów także cierpi na te przypadłość, normalnie chodzą do szkoły, do przedszkola, a starsze osoby pracują. Trzeba jednak pamiętać o przygotowywaniu sobie innych posiłków. Wybierając się na urodziny albo na imprezę warto uprzedzić gospodarza o swojej alergii, aby ten mógł się przygotować. Nie jest pewne, że zostaną przygotowane specjalne potrawy, ale jednak warto uprzedzić, aby nie postawić gospodarza w niezręcznej sytuacji.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?