Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dlaczego warto stosować maść na ból pleców?

Lifestyle Data publikacji - 30 marca 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
maść na ból pleców


Kiedy jesteśmy młodymi osobami, to tryskamy zdrowiem i pozytywną energią. Niestety, wraz z upływem lat pojawiają się różne dolegliwości, jak chociażby ból pleców i stawów. Na szczęście możemy tym schorzeniom i objawom zaradzić. Jak? Polecane są np. maści, które łagodzą nieprzyjemne bolesności oraz zapobiegają obrzękom.

Maść na ból pleców – skuteczne działanie

Taki preparat stosuje się oczywiście punktowo. Ma on w sobie substancje czynne, których zadaniem jest drażnienie zakończeń nerwowych na danej powierzchni skóry. W ten sposób naczynka krwionośne będą rozszerzone (skóra się zaczerwieni).

Co prawda, kiedy posmarujemy konkretne miejsce, to możemy odczuwać delikatne pieczenie, ale najważniejsze, że efekty są niemal natychmiastowe. Ból się zmniejszy, a stan zapalny minie. Mało tego, poczujemy się wtedy bardzo rozluźnieni (stres związany z dolegliwościami odejdzie w zapomnienie).

Właściwości rozgrzewające i inne zalety

Maść na ból pleców oraz przeciążonych stawów przyjemnie ogrzewa i ma ciekawe właściwości. Poza tym, że stanowi świetny środek przeciwbólowy, to również działa przeciwzapalnie. Dlatego każdy, kto boryka się ze zwyrodnieniami i schorzeniami kręgosłupa, powinien użyć takiego preparatu. Dzięki niemu pozbędzie się dyskomfortu i wreszcie będzie mógł spacerować z uśmiechem na twarzy.

Po zastosowaniu maści wyraźnie zmniejszy się sztywność stawów. Jednak należy pamiętać, że przypadku ostrego zapalenia, taki preparat może nie wystarczyć. Wtedy konieczne okażą się zastrzyki albo w ostateczności operacja, którą przeprowadzą doświadczeni specjaliści.

Skład preparatu

Wiemy już, jakie zalety ma dobrej jakości maść na ból pleców, którą można zakupić w aptece. Wspominaliśmy także o tym, że spełnia swoją funkcję, dzięki czynnym substancjom. Jakie więc dokładnie znajdują się niej składniki? Wymieńmy je poniżej.

Po pierwsze nie brakuje kamfory oraz kapsaicyny, która również ma silne właściwości rozgrzewające. Co więcej, przyglądając się szczegółowo takiej maści, znajdziemy jeszcze węgiel
aktywny z żelazem i tak zwany mentol. Czy to już wszystkie elementy? Nie.

W skład bardzo efektywnego preparatu (np. popularne maści końskiej) wchodzą także przeróżne ekstrakty rozgrzewające skórę oraz olejki: miętowe, lawendowe, sosnowe czy eukaliptusowe. To one drażnią zakończenia nerwowe i powodują, że naczynka się rozszerzają. Można także wyczuć takie zioła, jak: rumianek, kasztanowiec, aloes, nagietek, rozmaryn, krwawnik oraz jałowiec. Ich zadaniem jest np. walka z obrzękami.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?