zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

dobry szampon na wypadanie włosów
Lifestyle Porady

Jak znaleźć dobry szampon na wypadanie włosów?

Coraz więcej osób boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyny takiego stanu są bardzo różne – zaczynając od nieprawidłowej pielęgnacji, przez dietę ubogą w składniki odżywcze, aż po problemy zdrowotne. Ogromny wpływ na kondycję naszych włosów ma także nasz poziom stresu. Im częściej się stresujemy, tym więcej tracimy włosów. Nie zawsze można temu całkowicie zapobiec, ale dobry szampon na wypadanie włosów powinien złagodzić objawy.

Dobry szampon na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to poważna sprawa, której nie należy bagatelizować. Bardzo często utrata włosów jest pierwszym symptomem świadczącym o tym, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlatego też pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po zauważeniu u siebie wzmożonego wypadania włosów, jest przeprowadzenie badań kontrolnych.

Jeśli wyniki badań są w normie, a nasza dieta dostarcza organizmowi dostatecznej ilości składników odżywczych, przyczyn wypadania włosów należy się dopatrywać w nieodpowiedniej pielęgnacji, której kluczowym elementem jest szampon.

Jeśli gubimy włosy w naprawdę zastraszającym tempie i ilościach, warto zapytać o dobry szampon na wypadanie włosów lekarza dermatologa. Dermatolog może zaproponować nam jeden z dostępnych w aptece szamponów hamujących wypadanie włosów. Jeśli jednak nasza sytuacja nie wymaga konsultacji u specjalisty, warto sięgnąć po naturalny szampon na bazie roślin, takich jak skrzyp polny, pokrzywa czy czarna rzepa. Należy jednak pamiętać, żeby przy stosowaniu ziołowego szamponu na wypadanie włosów, nie zapominać o ich nawilżeniu. Zioła wzmacniają cebulki włosów i hamują ich wypadanie, ale jednocześnie mogą powodować przesuszenie skóry głowy oraz łupież.

Odpowiednia technika mycia włosów

Jeśli już wybierzemy dla siebie dobry szampon na wypadanie włosów, konieczne jest także jego prawidłowe zastosowanie. Choć mycie włosów jest czynnością dziecinnie prostą, zdecydowana większość osób robi to w sposób nieprawidłowy.

Po nalaniu na otwartą dłoń odpowiedniej ilości szamponu powinniśmy przed nałożeniem go na włosy wymieszać z odrobiną wody. Wiele osób pomija ten krok, nie zdając sobie sprawy z tego, że ma to ogromny wpływ na kondycję włosów. Inną ważną kwestią jest technika mycia.

Profesjonalni fryzjerzy zawsze polecają swoim klientom, aby przykładać dużą wagę nie tylko do samego szamponu, ale także do całego procesu mycia włosów. Fryzjerzy są zgodni co do tego, że włosy powinny myć myte wyłącznie u samej nasady, a spływająca piana wyczyści resztę pasm. Podczas mycia włosów absolutnie nie należy ich plątać czy szarpać. Dla lepszego efektu dobrze jest wykonać kilkuminutowy, delikatny masaż głowy, który wzmocni cebulki włosów.