zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

aloes na oparzenia słoneczne
Kosmetyki Lifestyle

Jak działa aloes na oparzenia słoneczne?

Zbliżające się lato i wakacje na horyzoncie to powrót do pięknej i zdrowej opalenizny. Zdrowo i równomiernie opalona skóra dla wielu osób jest problemem, gdyż często dochodzi u nich do oparzeń słonecznych, co wiąże się nie tylko z nieestetycznym wyglądem, ale również bólem i dyskomfortem.

Kiedy dochodzi do oparzeń słonecznych?

Do oparzeń słonecznych niekoniecznie dochodzi wyłącznie na egzotycznych plażach przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Oparzeń można nabawić się w swoim ogrodzie, na działce czy nad jeziorem. Niezabezpieczona odpowiednim filtrem skóra uszkadza się pod wpływem promieniowania słonecznego, tworząc na swej powierzchni bolesne pęcherze. W miejscu oparzenia skóra jest zaczerwieniona i bardzo boli, a powstająca w ten sposób opalenizna jest nierównomierna i nieestetyczna. Nabłonek się złuszcza, wskutek czego ciało pokryte jest przebarwieniami i plamami, które ciężko zlikwidować.

Naturalne sposoby na oparzenia słoneczne

Na szczęście w domowej apteczce czy nawet lodówce znajdziemy produkty, które świetnie radzą sobie z oparzeniami słonecznymi. Należy jednak pamiętać, aby zastosować je od razu po oparzeniu. Złagodzą wtedy skutki nierozsądnego opalania bez odpowiedniej ochrony skóry zanim pojawią się bolesne pęcherze. Warto więc zastosować okład z jogurtu naturalnego lub maślanki, choć skuteczniejszy będzie aloes na oparzenia słoneczne, najlepiej w formie żelu.

Aloes jest rośliną znaną od tysięcy lat i jest lekiem na wiele chorób i dolegliwości. W jego składzie znajdziemy niezliczoną ilość składników aktywnych, w tym minerałów, witamin, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i kojące. Aby zminimalizować negatywne skutki oparzeń słonecznych należy stosować żel aloesowy kilka razy dziennie na poparzoną skórę. Efekty i ulga są natychmiastowe. Żel aloesowy tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która nie tylko łagodzi przykre dolegliwości, ale tworzy również barierę ochronną dla uszkodzonej skóry, dzięki której minimalizowane jest ryzyko dostania się do rany kurzu czy brudu.

Jak chronić się przed oparzeniami?

Kluczem do zdrowej i pięknej opalenizny jest jej odpowiednie zabezpieczenie, ochrona i pielęgnacja. Należy zawsze przed ekspozycją na słońce stosować odpowiedni dla swojego rodzaju skóry krem z filtrem, a z samej kąpieli słonecznej korzystać w sposób rozsądny i umiarkowany. Wyjeżdżając na wakacje lub planując wypad nad jezioro zawsze warto zabrać ze sobą aloes na oparzenia słoneczne, który przyniesie natychmiastową ulgę i ukojenie, jeśli dojdzie do oparzenia skóry.