zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak zagęścić brwi
Lifestyle Uroda

Jak skutecznie zagęścić brwi?

Piękne, wyraziste oraz gęste brwi to marzenie wielu osób. W wielu przypadkach nawet najlepiej narysowane brwi nie prezentują się tak efektownie, jak naturalne. Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się posiadaniem ładnych brwi. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby je zagęścić.

Jak zagęścić brwi metodą nawilżania?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zagęszczenie brwi. Niezwykle popularna jest metoda nawilżania, która pozwala zagęścić brwi w bardzo krótkim czasie, poprzez pobudzenie włosków do intensywnego wzrostu.

Metoda ta polega na delikatnej pielęgnacji brwi, poprzez używanie odpowiednich kosmetyków do twarzy nawilżających oraz hamujących uwalnianie się wody ze skóry. Wybrany produkt należy delikatnie wcierać we włoski brwiowe. W przeciwnym razie mogłoby dość do uszkodzenia brwi i wypadania włosków.

Aplikacja wybranego kremu do twarzy na włoski w dużym stopniu poprawia wygląd brwi oraz wspomaga odżywianie cebulek, które to odpowiadają za wzrost włosków.

Składniki odżywcze znajdujące się w wielu kremach do twarzy doskonale odbudują brwi, zapobiegną nadmiernej łamliwości włosków, nabłyszczają je oraz sprawiają, że ich kolor staje się bardziej wyrazisty.

Do pielęgnacji oraz zagęszczania brwi warto zawsze wybrać krem o dobrym składzie. Najlepiej jeśli będzie on pozbawiony silikonów, parabenów oraz olejów mineralnych. Dobrym wyborem jest taki kosmetyk, w składzie którego znajdują się tylko i wyłącznie naturalne olejki roślinne oraz woski. Dzięki tym składnikom odżywczym można w pełni skutecznie oraz w szybkim czasie zagęścić swoje brwi.

Domowe sposoby na zagęszczanie brwi

Wiele kobiet uważa, że brwi można w pełni skutecznie zagęścić, pocierając je sokiem z cebuli. Zawiera on bowiem w swym składzie związki siarki, które stymulują wzrost włosa.

W celu zagęszczenia włosków brwiowych należy świeżo wyciśnięty sok z cebuli, w niewielkiej ilości nanieść za pomocą palca na brwi. Warto zadbać o to, aby sok nie dostał się do oczu. Brwi nasączone sokiem należy delikatnie masować przez kilka minut, po czym spłukać wodą.

W celu zagęszczenia brwi warto też sięgnąć po kurze żółtko. Jest ono bowiem źródłem białka, które jest doskonałym budulcem włosów. Regularne stosowanie takiej maseczki przez kilka tygodni zazwyczaj owocuje zagęszczeniem brwi.

Oddzielone od białka żółtko należy dobrze ubić w miseczce, a następnie za pomocą patyczka kosmetycznego nanieść na łuki brwiowe. Po upływie około 15 – 20 minut żółtkową maseczkę należy dokładnie zmyć ciepłą wodą.

Dobroczynne działanie wykazuje też oliwa z oliwek. Jej rewitalizujące oraz stymulujące działanie bardzo szybko przekłada się na porost oraz zagęszczenie włosków brwiowych.