Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak schudnąć w ciąży?

Lifestyle Data publikacji - 22 marca 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
jak schudnąć w ciąży


Kobieta w ciąży jest zobowiązana do troszczenia się nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale przede wszystkim musi zadbać o zdrowie i życie nienarodzonego dziecka. Ważna jest i kobieta i jej dziecko, trzeba to pogodzić. Czasami potrzeby tych dwóch istot są zupełnie różne. Bywa, że lekarze toczą walkę o życie jednej z nich.

Odchudzanie w ciąży?

Jak schudnąć w ciąży? Wiele kobiet chce uzyskać odpowiedź na to pytanie. Tymczasem ciąża to stan błogosławiony i wtedy kobieta absolutnie nie powinna się odchudzać. Można spróbować zrzucić zbędne kilogramy przed zajściem w ciążę. Często jest to nawet zalecane dla kobiet otyłych i z nadwagą. Lekarze zalecają utratę wagi, ponieważ może to pomóc ustabilizować hormony i w efekcie zajść w ciążę. Jest wiele takich przypadków, że kobieta po wdrożeniu prawidłowej diety z sukcesem zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko, podczas gdy wcześniej nie było to możliwe. Jeżeli kobieta chce schudnąć podczas ciąży, bezwzględnie powinna skonsultować to ze swoim lekarzem, a czasami nawet z innymi specjalistami. Można znaleźć takie przypadki medyczne, gdzie lekarze zgadzali się, a nawet rekomendowali utratę wagi podczas ciąży. Są to jednak ekstremalnie rzadkie przypadki i każdorazowo należy dokładnie je przeanalizować. Dziecko w brzuchu potrzebuje witamin, minerałów i składników odżywczych. Jeżeli tego nie otrzyma, może nieprawidłowo się rozwijać.

Badania w kierunku cukrzycy

Każda kobieta w ciąży kierowana jest na specjalne badania lekarskie. Trzeba wypić słodki roztwór i później zrobić badanie krwi. W ten sposób kobieta dowie się, czy przypadkiem nie zapadła na cukrzycę ciążową. Trzeba sprawdzić czy poziomy cukru są prawidłowe. Jest to standardowe badanie lekarskie dla kobiet ciężarnych. Wypicie glukozy sprawia niektórym paniom wiele trudności. Oczywiście badanie nie jest obowiązkowe i można z niego zrezygnować. Jednak jest to zachowanie bardzo nierozsądne. Jeżeli zostanie rozpoznana cukrzyca ciążowa, to trzeba specjalnie się odżywiać, a czasami nawet brać insulinę. Dlatego też taka kobieta musi być pod opieką lekarzy, a ciąża musi być specjalnie monitorowana. Na szczęście dzisiaj opieka nad kobietami ciężarnymi jest na bardzo wysokim poziomie. Kobiety mogą prowadzić ciążę prywatnie albo na Narodowy Fundusz Zdrowia, jeżeli kobieta chce dostać się do lekarza specjalisty, musi zostać przyjęta bardzo szybko, w ciągu 7 dni. Takie udogodnienia zostały stworzone, aby kobiety mogły czuć się bezpiecznie i nie musiały bać się o swoje dziecko. Bezpieczeństwo to najwyższa wartość.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?