zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

pierwsza przytulanka
Lifestyle Porady

Pierwsza przytulanka dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Maskotka do przytulania może okazać się wyjątkowo istotną zabawką w życiu każdego dziecka. Miękki pluszak, do którego można się przytulić, ułatwi niemowlętom wyciszenie się przed snem. Zabrany ze sobą na wyjazd lub w nieznane miejsce, może zapewnić maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Ulubiony miś umożliwi również wcielenie się w rolę opiekuna, której odgrywanie posiada duży wpływ na rozwój społeczny dziecka. Jak wybrać wyjątkową pierwszą przytulankę?

Przytulanki dla niemowląt

Nie wszyscy rodzice decydują się na wkładanie zabawek do łóżeczek niemowląt. Warto pamiętać, że pierwszy tego typu gadżet dla dziecka nie powinien być zbyt duży. Noworodkom warto zaproponować modele przypominające szmatki lub małe kocyki. Mogą być do nich przyszyte niewielkie maskotki. Dlaczego warto? Pierwsza przytulanka może ułatwić dziecku samodzielne zasypianie w łóżeczku. Jeżeli przedmiot spędzi kilka nocy w łóżku rodzica, pozostanie na nim zapach dorosłej osoby. Maluch mogący przytulić się do takiej zabawki z pewnością poczuje się spokojnie i bezpiecznie. Wybierając tego typu element należy jednak upewnić się, że jest wykonany z bezpiecznych i przyjaznych dziecku materiałów. Zaleca się kupować zabawki z naturalnych surowców, takich jak bawełna, len lub włókna bambusowe. Istotne jest również to, żeby tkanina była jak najbardziej miła w dotyku. W innym razie mogłaby podrażnić delikatną skórę niemowlęcia. Warto decydować się na zabawki, które można często prać bez ryzyka długotrwałego schnięcia lub zniszczenia.

Pierwsza maskotka

Przytulanki dla najmłodszych dzieci często są przez nie uwielbiane i chętnie wykorzystywane do 3. lub 4. roku życia. Nawet trwałe zabawki będą jednak ulegały zniszczeniu. Przedszkolakom warto zaproponować również maskotki ze wzorami bardziej odpowiednimi dla ich wieku. W tej kategorii odnaleźć można wiele ciekawych zabawek, które z pewnością podbiją serca kilkulatków. Wartymi uwagi są pluszaki wykonane z naturalnych i hipoalergicznych materiałów. Warto zwrócić uwagę na ich dodatkowe funkcje. Możliwy jest zakup misiów, które dzięki magnesom lub zaczepom okażą się doskonałymi partnerami w podróży. Ciekawym rozwiązaniem mogą też okazać się maskotki, które po naciśnięciu będą emitowały nagraną przez rodzica wiadomość dla dziecka. Poszukując odpowiedniej zabawki należy przede wszystkim wziąć pod uwagę preferencje pociechy. Zarówno pluszowe postaci z ulubionych bajek, jak i tradycyjne niedźwiadki mogą okazać się trafionymi pomysłami. Przytulanki powinny być dopasowane do wieku i zapotrzebowania dziecka.