zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki termoochronne
Kosmetyki Lifestyle

Kosmetyki termoochronne – w trosce o zdrowe i piękne włosy

Szkodliwe działanie otoczenia ma negatywny wpływ na kondycję włosów. Wszechobecne czynniki fizyczne i chemiczne osłabiają strukturę kosmyków – stają się one suche, matowe, a także szorstkie. Na rynku można znaleźć szereg produktów, które mają na celu ich skuteczne zabezpieczenie. Wśród nich zdecydowanie wyróżniają się kosmetyki termoochronne.

Ochrona przed uszkodzeniami

Suszarki oraz prostownice stały się nieodłącznym elementem codziennej stylizacji. Ich umiejętne użycie pozwala stworzyć oszałamiającą fryzurę, która przyciąga spojrzenia. Należy jednak pamiętać o szkodliwym oddziaływaniu wysokiej temperatury na strukturę włosa. Jej nadużywanie prowadzi bowiem do uszkodzenia pasm, a w konsekwencji znacznej łamliwości i wypadania.

Zadaniem kosmetyków termoochronnych jest stworzenie szczelnej osłonki na powierzchni włosów. Pomaga ona domknąć łuski i zapobiega parowaniu wody – kosmyki stają się bardziej odporne na zniszczenia powstające w trakcie układania. Ponadto wiele produktów zawiera dobroczynne składniki nawilżające i natłuszczające. Pomagają one wygładzić włosy oraz zapewniają zdrowy połysk.

Rodzaje kosmetyków termoochronnych

Spray należy do najpopularniejszych przedstawicieli produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Jego lekka formuła nie obciąża włosów ani skóry głowy. Stanowi skuteczne zabezpieczenie w czasie stylizacji, a także pozwala cieszyć się mocnymi pasmami. Dodatkową zaletą tego kosmetyku jest szybkie i proste użycie.

Krem termoochronny stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego sprayu. Nie tylko zabezpiecza kosmyki przed zniszczeniem, ale również pomaga w walce z ich nadmiernym puszeniem. Zyskują one przyjemne wygładzenie oraz miękkość. Dzięki temu włosy wyglądają na zdrowe i zadbane.

Szampon termoochronny jest ciekawym uzupełnieniem pielęgnacji włosów. Zawartość naturalnych cukrów odpowiada za wytworzenie osłony, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia szkodliwego wpływu wysokiej temperatury. Ponadto taki kosmetyk delikatnie oczyszcza skórę głowy, zapewniając uczucie świeżości i czystości.

Jak prawidłowo stosować produkty termoochronne?

Kosmetyki zabezpieczające przed wysoką temperaturą powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami, co pozwali uzyskać najlepszy efekt ich działania. Nakładane są na wilgotne lub suche włosy i zwykle nie wymagają spłukiwania. Produkty w postaci kremu należy rozsmarować w dłoniach, a następnie delikatnie rozprowadzić po całej długości pasm. Z kolei spray rozpyla się bezpośrednio na kosmyki. Po aplikacji można przystąpić do stylizacji fryzury.