zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki dla mężczyzn
Lifestyle

Niezbędne kosmetyki dla każdego mężczyzny

Branża kosmetyczna większość swoich produktów kieruje do kobiet i dziewczyn. Panie mają absolutnie w czym wybierać. W każdej drogerii znajdują tysiące, czasem wręcz miliony przeróżnych produktów, które pomagają im dbać o wygląd i zarazem go poprawiać. Kosmetyki dla mężczyzn stanowią więc pewną niszą, ale jednak i one są możliwe do kupienia i to nawet w tych zwykłych sklepach. Z niektórych z nich panowie powinni korzystać codziennie. Jakie konkretnie produkty pojawią się więc na liście męskich niezbędników?

Pierwszą grupę stworzą produkty zapachowe, czyli zarówno antyperspiranty, jak i perfumy. Dezodorant to podstawa. Nie ma nic gorszego od nieprzyjemnej woni potu, a także nieestetycznych plam pojawiających się w okolicach pach podczas cieplejszych dni. Antyperspirant powinien być używany codziennie, a czasem i dwa razy dziennie. Na co dzień warto też sięgać po perfumy. Rano można spryskać się tymi delikatnymi i łagodnymi, by wieczorem nieco bardziej zaszaleć i postawić na mocniejszy zapach, który rewelacyjnie skomponuje się z bardziej eleganckim i wytwornym strojem.

Kosmetyki dla mężczyzn to jednak nie tylko typowe preparaty zapachowe, takie jak antyperspiranty w kulkach, perfumy czy dezodoranty w sprayu. Panowie mogą bowiem śmiało korzystać również z produktów pielęgnacyjnych, takich jak kremy do twarzy, specjalistyczne żele do mycia ciała czy nawet olejki przeznaczone do nawilżania skóry. Zadbany mężczyzna sporo zyska w oczach wszystkich kobiet. Panie zdecydowanie lubują się w tych, którzy po prostu o siebie dbają.

Przeczytaj więcej na dermamed-estetica.pl