Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się grzywki – skuteczne porady

Lifestyle Data publikacji - 11 kwietnia 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
jak pozbyć się grzywki


Można domyślić się, jaka byłaby odpowiedź, gdyby przeprowadzić uliczny sondaż i zadać panom w różnym wieku pytanie: jak pozbyć się grzywki? Zapewne stwierdziliby, że najlepiej wziąć do ręki nożyczki i ją w całości obciąć jednym, szybkim ruchem. Panie udzieliłyby z kolei innej odpowiedzi, wymieniając ciekawe sposoby na wpadającą do oczu, bardzo denerwującą grzywkę.

Modna fryzura i duży kłopot

Często po wizycie w zakładzie fryzjerskim kobiety są zachwycone z nowego uczesania, jednak niekoniecznie z jakiegoś nietypowego i ekstrawaganckiego. Nadal bardzo popularna i modna jest na przykład fryzura z wyraźną grzywką. Jednak, aby cały czas prezentowała się ona zjawiskowo i pięknie, musi być odpowiednio oraz regularnie pielęgnowana. Należy ją wtedy między innymi codziennie podcinać.

Zdarza się niestety, że grzywka zaczyna coraz bardziej drażnić. Czy konieczne jest więc jej całkowite obcięcie? Nie. Wystarczy, że zastosuje się tutaj odpowiednie, przetestowane i w stu procentach bezpieczne kosmetyki o idealnych właściwościach nawilżających (są to np. szampony albo specjalne odżywki w sprayu). Ich zadaniem jest przede wszystkim wygładzenie włosów. Oczywiście podobną funkcję spełnia prostownica, ale przy jej używaniu należy pamiętać także o tym, aby ochronić włosy przed wysoką temperaturą.

Inne sprawdzone metody

Niektóre doświadczone panie zaproponują jeszcze inne domowe oraz naturalne sposoby. Jakie dokładnie? Na przykład podpowiedzą, aby wyjąć z szafki oliwę z oliwek, a więc olej roślinny zaliczany do jednego z najstarszych i najbardziej znanych na świecie. Następnym krokiem będzie roztarcie niewielkiej ilości tego oleju bezpośrednio na włosach. Wygładzi je, doda blasku, efektywnie zregeneruje oraz zadziała nawilżająco i odżywczo.

Powiedzmy jednak, że nie chcemy korzystać z takiej, powyższej metody. Wówczas ponownie odpowiedzmy na pytanie: jak pozbyć się grzywki? Okazuje się, że bardzo łatwym i jednocześnie skutecznym pomysłem będzie przypięcie jej zwykłą spinką albo przepaską, ale dopiero po wcześniejszym zaczesaniu włosów za ucho. Dodatkowo warto zrobić coś, aby fryzura nie była zbyt spłaszczona. Przyda się więc szczotka, którą uniesiemy grzywkę do góry.

Podsumowanie

Jak się okazuje, sposobów na pozbycie się albo ukrycie grzywki nie brakuje. Każda pani sama wybierze najlepsze rozwiązanie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Najważniejsze, aby dobrze się czuła, spoglądając w lustro, a fryzura na głowie była tylko powodem do zadowolenia, a nie codziennej irytacji.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?