zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

szczotka z dzika
Lifestyle Porady

Jaka szczotka z dzika jest najlepsza?

Szczotka z włosia dzika to rzecz, bez której mnóstwo osób nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji swych włosów. Włosie z dzika posiada bowiem mnóstwo zalet. Charakteryzuje się tym, że jest elastyczne, dzięki czemu nie niszczy włosów podczas czesania. Ponadto jest sztywne, dzieki czemu idealnie rozplątuje włosy oraz dodaje im mnóstwo objętości. Jaka szczotka z dzika jest najlepsza?

Szczotka z włosiem dzika o idealnym rozmiarze

Szczotka wyposażona we włosie z dzika to produkt pożądany przez wiele osób, a zwłaszcza tych, które borykają się z trudnymi do rozczesywania włosami. Poszczególni producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom wszystkich klientów oferują szczotki z włosiem dzika o przeróżnych parametrach.

Decydując się na zakup tego produktu, warto zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar. Im większa jest powierzchnia czesząca, tym szybciej można rozczesać nawet bardzo uporczywe włosy.

Dla tych osób, które posiadają długie oraz gęste włosy, dedykowane są przede wszystkim płaskie i jednocześnie szerokie szczotki, których komfort użytkowania jest nieoceniony.

Z kolei osoby posiadające krótkie włosy nie muszą inwestować w szczotkę o dużej powierzchni czeszącej. Do rozczesywania takich włosów wystarczy bowiem szczotka o średnim rozmiarze.

Szczotka a zagęszczenie włosia

Dziś wybór szczotek z włosiem dzika jest na rynku bardzo bogaty. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na zagęszczenie włosia. Im więcej kępek włosia znajduje się na szczotce, tym włosy będzie można lepiej rozczesać. Ponadto będą one bardziej puszyste.

Szczotki o wąskim rozstawie kępek najlepiej sprawdzają się podczas czesania cienkich włosów. Z pomocą takiej szczotki można je z łatwością dokładnie oddzielić oraz ułożyć włosy w wymarzony sposób. Taka szczotka sprawdza się doskonale także w przypadku posiadania włosów zniszczonych, plączących się oraz takich, które często się strączkują.

Z kolei szczotka z włosia dzika o szerokim rozstawie kępek sprawdza się doskonale przede wszystkim u osób posiadających zdrowe, grube włosy oraz którym nie zależy na mocnym efekcie objętości.

Szczotka o idealnej długości włosia

Długość włosia to niezwykle ważny parametr każdej szczotki do czesania włosów. Zazwyczaj bywa tak, że w przypadku cienkich włosów najlepiej sprawdzają się szczotki o krótkim włosiu, natomiast przy włosach gęstych, modele z długim włosiem.

W sytuacji, gdy włosy są wyjątkowo oporne na czesanie oraz są bardzo gęste najlepszym rozwiązaniem jest zakup szczotki z włosia dzika połączonej z rozczesywaczem. Takie modele są wyposażone w specjalne igiełki, które potrafią bardzo skutecznie rozplątywać włosy.