zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

szczotka dla niemowląt
Lifestyle Porady

Szczotka dla niemowląt – jak wybrać idealną szczotkę dla malucha?

Szczotka dla niemowląt jest jednym z obowiązkowych elementów wyprawki dla nowonarodzonego dziecka. Każda młoda mama doskonale wie, że szczotki dla niemowląt powinno się używać bez względu na to, czy maluch urodził się z bujną fryzurą, czy ma zaledwie kilka włosów. Skóra niemowlaka jest niesamowicie delikatna, dlatego produkty do pielęgnacji powinny być wybierane z najwyższą starannością.

Jaka szczotka dla niemowląt będzie najlepsza?

Jaka szczotka dla niemowląt będzie najlepsza? Przede wszystkim taka, która jest wykonana wyłącznie z naturalnego włosia. Musi być ona wyjątkowo miękka i delikatna. Absolutnie nie powinno się używać grzebienia ani zwykłej szczotki dla osób dorosłych, które mogą dotkliwie podrażnić delikatną skórę niemowlęcia.

Nawet jeśli noworodek posiada przysłowiowe trzy włosy na krzyż, szczotki powinno się używać tak, jakby miał ich całe mnóstwo. Jest to po prostu rodzaj masażu skóry głowy, którego każde niemowlę potrzebuje.

Oprócz tego, że szczotka dla niemowląt powinna charakteryzować się wyjątkową delikatnością i miękkością, należy pamiętać, że musi być ona także bezpieczna dla dzieci. Warto zwrócić uwagę, aby szczotka pozbawiona była twardych i ostrych elementów.

Jaki rodzaj włosia wybrać?

Szczotka dla niemowląt musi być delikatna, zwłaszcza w przypadku maluchów, których ciemiączko nie zdążyło się jeszcze zrosnąć. Młodzi rodzice powinni zatem wybierać wśród szczotek przeznaczonych dla niemowląt, które wykonane są z naturalnego włosia.

Powszechnie uważa się, że najlepszym wyborem jest zakup szczotki z białym włosiem pochodzącym od kozy. Taka szczotka upora się z delikatnymi włoskami niemowlęcia, jednocześnie nie drażniąc ich wrażliwej skóry.

Naturalne włosie jest nie tylko miękkie i delikatne dla także hipoalergiczne. Stosując zatem szczotkę z naturalnym włosiem, nie narażamy malucha na wystąpienie reakcji alergicznej, co może być prawdopodobne w przypadku szczotek wykonanych z syntetycznych surowców.

Jak prawidłowo dbać o szczotkę dla niemowląt?

Wiele osób zapomina o tym, że sama szczotka także wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście dbanie o szczotkę dla niemowlęcia nie jest czymś skomplikowanym.

Aby uniknąć osiadania na szczotce chorobotwórczych bakterii, wirusów czy innych szkodliwych substancji, należy ją regularnie myć ciepłą wodą i mydłem dla dzieci. Tuż po zakupie szczotki warto wyparzyć ją gorącą wodą, aby mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczna i zdezynfekowana. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że mogła ona zostać zanieczyszczona na etapie produkcji czy na sklepowej półce.