Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

HIFU w Krakowie – bezinwazyjny lifting

Uroda Data publikacji - 7 maja 2021 Autor - Redakcja zdrowieja.pl
HIFU w Krakowie

Bezinwazyjne metody poprawy wyglądu w medycynie estetycznej cieszą się coraz większym powodzeniem. Trudno się temu dziwić, gdyż zbędne stają się zastrzyki znieczulające, czy przechodzenie okresu rekonwalescencji po zabiegach. Brak poważnych ingerencji w głębokie tkanki jest gwarancją nie tylko efektów, ale i późniejszego braku dolegliwości.

HIFU w Krakowie – nowoczesna technologia

Zabieg HIFU w Krakowie zdobywa dość dużą popularność wśród kobiet, które chcą poddać się bezpiecznemu liftingowi twarzy. Uzyskiwanie pożądanych efektów jest jedną z przyczyn rosnącego zainteresowania tą technologią, dlatego rekomendują ją wielu specjalistów. Skrócona nazwa HIFU pochodzi od pierwszych liter nazwy, która brzmi High Intensity Focused Ultrasound. To nic innego, jak wiązka fal ultradźwiękowych, które charakteryzują się dużym natężeniem. Generalnie HIFU w Krakowie znane jest od ponad 20 lat, lecz w medycynie estetycznej jest stosowana dopiero od około czterech. Wcześniej leczono z jej pomocą nowotwory, między innymi prostaty. Najważniejszą zaletą poddania się zabiegowi jest natychmiastowa widoczność efektów, co docenia każdy pacjent. Pomimo bezinwazyjnego charakteru tej metody, należy unikać bezpośrednio po zabiegu wizyt na basenie, w saunie oraz na siłowni. Na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej należy przeznaczyć od godziny do maksymalnie czterech.  Ogólnie rzecz biorąc działanie HIFU porównuje się do badania ultrasonografem, potocznie zwanym USG. W tym przypadku również wykorzystuje się ultradźwięki, które pełnią funkcję pewnego rodzaju radaru. W wyniku działania urządzenia tkanki są maksymalnie rozgrzewane, aż do przegrzania, jednak nie odczuwa się wówczas bólu, ani dyskomfortu.

uroda Krakow

Działanie i efekty HIFU

W technologii HIFU wykorzystuje się całkowicie bezpieczne fale ultradźwiękowe, powstałe w ich wyniku uszkodzenia nie są widoczne na skórze. Trwały efekt liftingu jest zapewniony poprzez przebudowę struktur skóry w jej wnętrzu. W rezultacie skóra uzyskuje właściwy poziom napięcia i wygląda o wiele lepiej, młodziej, niewidoczne stają się zmarszczki i inne niedoskonałości. HIFU w Krakowie zapewnia pierwsze efekty od razu po skończonym zabiegu, wszystko za sprawą skrócenia włókien kolagenowych. Całkowity efekt następuje mniej więcej trzy miesiące później, kiedy to owal twarzy jest podniesiony , a skóra na policzkach napięta. Jedną z rekomendacji jest powtarzanie zabiegów co około cztery miesiące, na pewno nie częściej. Osoby, które borykają się z problemami zwiotczałej skóry, opadających policzków, czy tak zwanego podwójnego podbródka powinny zdecydować się na HIFU w Krakowie. Wśród wskazań znajduje się ponadto kłopot opadającej powieki i utrata elastyczności oraz kolorytu skóry. Istnieją również przeciwwskazania, do których zalicza się między innymi cukrzycę, padaczkę oraz infekcje skórne. Zabiegu nie rekomenduje się także kobietom w ciąży i karmiącym. W przypadku, gdy wcześniej została wstrzyknięta toksyna botulinowa również nie można skorzystać z zabiegu w technologii HIFU.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Redakcja zdrowieja.pl

Zdrowieja.pl to blog stworzony z myślą o wszystkich, którzy pragną żyć zdrowo, wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Nasza redakcja to zespół entuzjastów zdrowego stylu życia, mody oraz urody, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?