zdrowieja.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

siemie lniane na włosy
Lifestyle

Siemię lniane na włosy

Naturalne metody dbania o urodę mogą przynosić naprawdę doskonały rezultat. Wiedzą o tym wszystkie osoby, która robią to regularnie. To właśnie regularność jest tutaj kluczem do sukcesu. Jednym z drogocennych produktów, naprawdę godnym uwagi jest siemię lniane. Warto wprowadzić go do swojej diety, a także stosować zewnętrznie, na przykład na włosy.

Co ma w sobie siemię lniane?

Siemię lniane znane było już naszym parababkom. Stosowały je na różnego rodzaju problemy żołądkowe i jelitowe. Po ugotowaniu zmielone siemię lniane na bowiem konsystencję kleiku lub kisielu. Przyjmuje się po to, aby chroniło ścianki układu żołądkowego, łagodząc w ten sposób różne dolegliwości. Obecnie na rynku można kupić siemię lniane brązowe lub złote. To drugie jest bardziej polecane, ponieważ zawiera więcej składników odżywczych. Można nabyć je w postaci zmielonej lub jako całe ziarna. Poleca się, aby kupować całe ziarno, ponieważ fabryczne mielenie powoduje, że produkt traci sporo wartości odżywczych. Siemię lniane zawsze warto mieć w domu. Można stosować je po prostu jako suplement diety, jedząc kisiel z siemienia lnianego, które doskonale będzie wpływał na cały nasz organizm. Zawarte w nim mikro i makroelementy pozytywnie wpłyną również na wygląd skóry, włosów oraz paznokci.

Siemie lniane na włosy

Inny sposób korzystania z dobrodziejstw zawartych w siemieniu lnianym to po prostu przygotowanie maseczki, którą nałoży się na skórę twarzy lub włosy. Należy sporządzić ją z mielonego siemienia lnianego. Gdy kleik ostygnie, można nakładać go właśnie na całe włosy. Jest szczególnie polecany do włosów suchych i zniszczonych, które potrzebują nawilżenia. W siemieniu zawartych jest sporo kwasów tłuszczowych, dlatego też taka maseczka jest bogata w składniki odżywcze. Poza tym znajdują się w nim minerały takie jak miedź, magnez, fosfor. Bogaty skład sprawia, że maska może być tak naprawdę stosowana przez każdego, to chce poprawić wygląd włosów. Powinny zainteresować się nią również osoby, które mają włosy zniszczone po różnego rodzaju zabiegach związanych z farbowaniem.

Jak często stosować maskę z siemienia lnianego?

Tak jak wspominano już wcześniej, aby widzieć rezultaty swoich rytuałów pielęgnacyjnych trzeba być cierpliwym. Podobnie jest w przypadku stosowania masek z siemienia. Należy używać ich przynajmniej 2 razy w tygodniu przez kilka miesięcy. Dodatkowo można przyjmować suplementy diety, które są produkowane z siemienia lnianego. Po takich kuracjach zauważa się również bardziej intensywny wzrost włosów.